– هایپرنت به کدام مناطق ارسال دارد؟

پاسخ: هایپرنت علاوه بر تمام مناطق شهر مشهد  به همه مناطق کشور نیز ارسال دارد.

– ارسال به همه نقاط مشهد رایگان است؟

پاسخ: بله ، ارسال هایپرنت برای سفارشات بالای ۵۰٫۰۰۰ تومان به تمام نقاط مشهد رایگان می‌باشد. (برای سفارشات زیر ۵۰٫۰۰۰ تومان، ۵٫۰۰۰ تومان هزینه حمل شامل می شود)

– ارسال به سایر نقاط کشور رایگان است؟

پاسخ: بله ، ارسال هایپرنت برای سفارشات بالای ۱۵۰٫۰۰۰ تومان به تمام نقاط مشهد رایگان می‌باشد. (برای سفارشات زیر ۱۵۰٫۰۰۰ تومان، با توجه به نوع مرسوله پستی (پیشتاز، سفارشی) هزینه متغیر است.)

– دوست دارم خرید کنم اما هنوز به خرید اینترنتی اطمینان ندارم ، آیا سایت واقعی است؟ واقعا کالا برایم ارسال می‌شود؟ من فقط این سفارش را گذاشتم تا ببینم شما واقعی هستید یا نه؟

پاسخ: کار ما در هایپرنت فروش محصولات سوپرمارکتی است، تیم ما از تجربه بالایی در زمینه پخش و فروش مواد‌غذایی در سراسر ایران برخوردار است. شما بعد از نهایی کردن سفارش هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید و هنگام تحویل سفارش درب منزل پس از بررسی شما،هزینه سفارش از شما دریافت می شود.

– حداقل میزان سفارش در هایپرنت چقدر است؟

پاسخ: حداقل میزان سفارش بسته به دلخواه شما می باشد و سفارش های بالای ۵۰,۰۰۰ تومان برای مناطق مشهد و بالای ۱۵۰,۰۰۰ تومان برای سایر نقاط کشور رایگان ارسال می شوند.

  • هزینه پیک برای ارسال در مشهد برای سفارشات زیر ۵۰,۰۰۰ تومان مبلغ ۵۰۰۰ تومان می باشد.
  • هزینه ارسال برای سایر مناطق کشور با توجه به روش پستی انتخاب شده (پیشتاز، سفارشی) متفاوت می باشد.

– چه زمانی می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

پاسخ: شما در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷روز هفته می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

اما ارسال در بازه‌های زمانی که شماهنگام ثبت سفارش انتخاب خواهید کرد صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است برای ارسال به شهرستان ها (به غیر از مشهد) زمان ارسال از ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای پست پیشتاز و ۳ تا ۷ روز برای پست سفارشی صورت می گیرد.

– از وضعیت سفارشی که ثبت کردم چگونه می‌توانم مطلع شوم؟

پاسخ: هایپرنت از طریق ارسال ایمیل وضعیت سفارش شما را به اطلاعتان می‌رساند.همچنین می‌توانید از بخش «حساب کاربری من» در نوار پایینی سایت، وارد بخش سفارش های خود شوید و وضعیت سفارش را مشاهده نمایید.

– بعد از نهایی شدن سفارش، با من تماس نگرفتند یعنی سفارش من ثبت نشده است؟

پاسخ: خیر، تلاش ما در هایپرنت حذف تماس‌های غیر ضروری است، تنها در خرید اول برای تایید مشخصات کاربری شما تماس صورت می‌گیرد .

– بعد از ثبت سفارش باید با هایپرنت تماس بگیرم؟

پاسخ: خیر ، بعد از ثبت سفارش به صورت خودکار برای شما ایمیل ارسال خواهد شد و در صورت نیاز کارشناسان فروش هایپرنت با شما تماس خواهند گرفت.

– به تاریخ انقضاء محصولات توجه می‌شود؟ ممکن است تاریخ گذشته برایم ارسال شود؟

پاسخ: تلاش ما در هایپرنت بر این است که کالاهایی چون شیر، ماست، گوشت، مرغ و … که از حساسیت ویژه ای برخوردار است با تاریخ روز و فقط برای مشهد ارسال شود و الباقی محصولات هم باید نیمی به زمان انقضاء آنها مانده باشد تا ارسال شوند. در صورت ارسال کالایی با تاریخ گذشته شما حق دارید با امور مشتریان هایپرنت تماس بگیرید و تقاضای تعویض کالا را داشته باشید.

– تاریخ تولید مرغ و گوشت به چه صورت است؟

پاسخ: تاریخ تولید محصولات ارسالی، همان روز ارسال و یا نهایتا روز قبل از آن (تولید بعد از ظهر روز قبل) می باشد.

– جمعه ها و روزهای تعطیل هم ارسال دارید؟

پاسخ: بله ، هایپرنت در ۷ روز هفته از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۲ شب ارسال دارد. سفارشات پستی در ساعت اداری تحویل (۷:۳۰ الی ۱۴:۰۰) پست می شود.

– اگر کالایی مشکل داشت، تاریخ نداشت و یا خراب بود چه کاری انجام دهم؟

پاسخ: یکی از شعار‌های ما در هایپرنت گارانتی بازگشت کالاست . در صورتی که با مشکلی مواجه شدید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

– آیا ممکن است توزیع کننده همراه خود دستگاه کارتخوان (POS)بیاورد؟

پاسخ: بله، دستگاه کارتخوان (POS)همیشه همراه توزیع کننده هایپرنت خواهد بود.

–  آیا قیمت‌هایتان گران است چون هزینه ارسال نمی‌گیرید، آیا هزینه را به قیمت‌های کالا اضافه کردید؟

پاسخ: خیر، قیمت‌ها در هایپرنت همان قیمت درج شده بر روی کالاست. و حتی به صورت روزانه کالاهایی وارد فروش ویژه و تخفیف نیز می‌شوند و ارسال رایگان به این معنی است که شما هیچ گونه هزینه اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنید.

– آیا هایپرنت در سایر شهر‌ها شعبه دارد؟

پاسخ: خیر، در حال حاضر فعالیت ما در کل مشهد صورت می‌گیرد و ما هیچ‌گونه نمایندگی و یا شعبه‌ای در بقیه شهرها نداریم. البته برای ارسال به تمام شهرهای کشور سفارش شما به صورت پستی ارسال خواهد شد.

– استفاده از کارت تخفیف و هدیه هایپرنت به چه صورت است و از کجا می توانم آن را تهیه کنم ؟

پاسخ: کارت هدیه های هایپرنت دارای کد تخفیفی است که با درج کردن این کد در کادر مربوط به کد تخفیف ، مبلغ کارت از فاکتور کسر میگردد. این کارت ها به صورت هدیه و در شرایط خاص به مشتریان اهدا می شود.

– کالای مورد نظرم را در سایت پیدا نکردم می توانید راهنماییم کنید؟

پاسخ: نوار جستجو اولین راه برای پیدا کردن کالای مورد نظرتان است. با تایپ کالای مورد نظر در نوار جستجو می‌توانید آن را پیدا کنید. شیوه دیگر منوی اصلی سایت است. برای مثال شیر را در قسمت لبنیات می توانید ببینید.

بنر‌ها و تصویر‌هایی که زیر منو آمده است نیز راهی است برای دسترسی آسان شما به کالاهاست. با کلیک بر روی آن وارد صفحه کالای مربوطه می‌شوید.

و اگر همچنان کالای مورد نظر در سایت پیدا نشد می توانید به صورت تلفنی با شماره ۰۹۰۱۴۷۲۰۸۳۹ سفارش خود را انجام دهید.

– آیا هایپرنت فروش ویژه و یا اجناس تخفیف خورده دارد؟

پاسخ: بله ، در صفحه اول سایت سعی می شود هر روز گروهی جدید از کالاها وارد فروش ویژه می شوند. همینطور در قسمت فروش ویژه مخصوص کالاهایی با درصد تخفیفات مختلف است. و نیز بسته‌های پیشنهادی با قیمت‌های قابل توجه و کالاهایی مرتبط در کنار هم آمده تا در کنار راحتی پیدا کردن کالا، بتوانید آن را با قیمتی مناسب تهیه فرمایید.

– آیا فاکتور ارسال می‌کنید؟

پاسخ: بله، برای تمام سفارشات همراه با کالا فاکتور ارسال می‌شود.

– آیامی‏‌توانم سفارش خودرادرروزوساعت معینی تحویل بگیرم؟

پاسخ: بله ، شما می‌توانید روز و ساعت ارسال کالا را خودتان انتخاب نمایید.

مطالب مرتبط:

شرایط و قوانین خرید از هایپرنت، ثبت شکایات و انتقادات

برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت